We hereby take the liberty of inviting you to the Solar Energy and Accumulation CZ conference:
more about eventThe third year of this prestigious conference will again be dedicated to solar energy and related fields such as energy accumulation and electromobility. This year, the following current issues will be on the agenda, among others:
Top-raking speakers from the ranks of politicians, ministries and European institutions, as well as experts from the corporate and practical sphere, will present their contributions.
The agenda also includes an accompanying program with various opportunities for informal meetings and networking.
We look forward to meeting with you.
On behalf of SEMKON, s.r.o.
Soňa Miňovská
Conference and discussion chaired by: Jan Fousek, Chairman of the Supervisory Board, Solar Association
Marian Jurečka, poslanec PS Parlamentu ČR, v letech 2013 – 2017 ministr zemědělství ČR
Foreword
Pavel Poc, European MP
Foreword
Leopold Sulovský, Senator
Foreword
Frank Gordon, Policy Manager, Renewable Energy Association (UK)
Renewable energy sources and role of accumulation in the grid
Aurélie Beauvais, Policy Director, SolarPower Europe (BE)
Latest information on approval of the Winter Energy Package
Philipp Ruf, Director, ICIS, EU Power & Carbon Analytics (DE)
Status of implementation of EU RES targets in EU countries
Rostislav Krejcar, ERO Board Member, Energy Regulatory Office
Expected trends in RES support
Michal Šnobr, External Advisor for Energy to the J&T Group
Perspectives on development of the Czech energy sector
Martin Sedlák, Program Director, Modern Energy Union
Presentation of the Modern Energy Union
Segment and discussion chaired by: Jiří Gavor, ENA, s.r.o., Member of the Renewable Energy Committee of the Office of the Government of the Czech Republic
Roman Portužák, Siemens
Grid digitalisation
Francois Sonnet, Solar Energy Consultant, ElectriCChain Co-Founder and Solcrypto Advisor
SolarCoin Blockchain in the energy sector
Radovan Hasala | Tomáš Bílek, Asociace elektromobility a inovativních technologií, z.s.
Electromobility and innovative use of RES and energy accumulation
Jan Šamal, Alfen / Dutch Embassy
Experience with energy accumulation in Benelux and other European countries
Segment and discussion chaired by: to be confirmed
Jan Jašek, Head of Energy Team, UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.
PVE financing
Pavel Doucha, partner, Doucha Šikola attorneys s.r.o.
Legislative barriers to the development of accumulation as a regulatory element of the electricity grid
Jan Kříž, Deputy of the EU Fund Management Section, Ministry of Environment of the Czech Republic
Support of solar (photothermic and photovoltaic) systems within the New Green for Savings program
Ladislav Havel, Ministry of Industry and Trade of the Czech Republic
Amendment to the Energy Act and RES Support Act
Petr Petržílek, Attorney
Panel replacement vs. facility reconstruction
The program is currently being drafted. Change of program reserved.
The conference will be interpreted between CS - EN.
poslanec parlamentu ČR
Marian Jurečka (* 15. března 1981 Přerov) je český politik, od ledna 2014 do prosince 2017 ministr zemědělství České republiky v Sobotkově vládě, od října 2013 poslanec Poslanecké sněmovny PČR, od prosince 2013 do února 2014 předsedal Poslaneckému klubu KDU-ČSL, v letech 2012 až 2015 a opět od roku 2016 zastupitel Olomouckého kraje, od prosince 2011 první místopředseda KDU-ČSL a člen této strany.
předsedkyně, Státní úřad pro jadernou bezpečnost
Dana Drábová se narodila 3. června 1961 v Praze. Absolvovala Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT, v roce 2002 získala doktorát v oboru jaderné inženýrství. Pracovala jako jaderná inženýrka. V současnosti je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Od roku 1998 je zastupitelkou města Pyšely, již šestým rokem vykonává funkci místostarostky města. Zaměřuje se na podporu realizace velkých infrastrukturních projektů: kanalizace, vodovodů, rekonstrukci základní a mateřské školy, revitalizaci náměstí, včetně získávání dotací. Dlouhodobě se také věnuje rozpočtu města.
Policy Director, SolarPower Europe
Aurélie Beauvais je Policy Director v SolarPower Europe. Společnost SolarPower Europe se zaměřuje zejména na formování regulačního prostředí a na posílení obchodních příležitostí pro solární energii v Evropě. Před nástupem do společnosti SolarPower Europe byla v letech 2012 až 2017 vedoucí oddělení pro záležitosti EU v French Union of Electricity (UFE). Je držitelkou titulu „Double Master“ v politických vědách a veřejných věcech z Institutu politických věd v Bordeaux.
externí poradce finanční skupiny J&T v oblasti energetiky
Od roku 1998 působí Michal Šnobr jako externí poradce finanční skupiny J&T v oblasti energetiky, které se intenzivně věnuje posledních deset let. Je aktivním investorem, minoritním akcionářem ČEZ a dlouhodobě se podílí na významných obchodech skupiny J&T právě v oblasti energetiky. Michal Šnobr má více než 20 let zkušeností na kapitálovém trhu, na kterém působí od druhé vlny kuponové privatizace. Byl spoluzakladatelem úspěšné makléřské společnosti AKRO Capital. Dnes se kromě energetiky věnuje podnikání v oblasti cestovního ruchu, zemědělství, správy nemovitostí a také výrobě montovaných a kontejnerových staveb. Je spoluzakladatelem a významným donátorem Nadace člověk člověku, která podporuje projekty v oblasti výchovy, vzdělávání, sportu, zdravotní péče a využití volného času dětí a mládeže, zároveň poskytuje pomoc i handicapovaným a sociálně znevýhodněným lidem. Michal Šnobr je absolventem ČVUT Praha, oboru Ekonomika řízení stavebnictví.
ředitel Aliance pro energetickou soběstačnost
Martin Sedlák působí od roku 2012 na pozici ředitele Aliance pro energetickou soběstačnost. Aliance je nezávislou platformou zabývající se tématy šetrné energetiky v českém i světovém kontextu. V rámci své pozice se podílel na připomínkování návrhu Státní energetické koncepce a zákonů, které ovlivňují fungování obnovitelných zdrojů. Absolvent Vysokého učení technického v Brně (2008), obor Energetické inženýrství se zaměřením na tepelnou a jadernou energetiku. V minulosti působil v Hnutí DUHA (2005-2011), kde se zabýval ekonomickými aspekty jaderné energetiky a legislativou atomového odvětví (omezená odpovědnost za jadernou škodu a účast obcí v řízeních dle atomového zákona). Podílel se také na oponentuře zprávy Nezávislé energetické komise při Vládě ČR – jaderné kapitoly (2008). V roce 2010 koordinoval projekt Chytrá energie, jehož cílem bylo vytvořit energetickou koncepci ekologických organizací.
předseda představenstva ASOCIACE ELEKTROMOBILITY A INOVATIVNÍCH TECHNOLOGIÍ
Od 90. let podnikal v řadě oborů a připravil spoustu úspěšných projektů v oblasti infrastruktury, logistiky a životního prostředí; ale také ve zdravotnictví. Před několika lety se poprvé posadil do elektromobilu Tesla Model S a o svém dalším životním směru měl zcela jasno. Začal se zabývat elektromobilitou a k této vášni přivedl i svého syna Dominika, s nímž založil společnost ELECTRIC PARK s.r.o., která svými aktivitami a projekty významně posouvá povědomí o elektromobilitě v České republice. Od roku 2016 působí jako předseda Předseda představenstva ASOCIACE ELEKTROMOBILITY A INOVATIVNÍCH TECHNOLOGIÍ, jejíž cílem je vytvoření nezávislé platformy rozvoje elektromobility.
senátor, místopředseda Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu
Po ukončení vojenské základní služby nastoupil v roce 1979 jako technik u Vítkovických staveb Ostrava, kde pracoval, později jako hlavní technolog až do roku 1993. Čtyři roky působil jako profesionální horolezec. Od roku 1997 je majitelem a manažerem dvou obchodů s outdoorovým zbožím HUDYsport Ostrava a Ostrava-Poruba. V letech 2006 až 2010 je členem zastupitelstva obce Moravská Ostrava a Přívoz jako nezávislý kandidát. Od roku 2010 se aktivně angažuje v politickém hnutí Ostravak a působí jako zastupitel města Ostravy.
Policy manager, Renawable Energy Association (Londýn)
Frank pracoval v oblasti obnovitelné energie a klimatických změn, např. na vládní úrovni či energetickém sektoru ve Velké Británii. Byl státním poradcem pro tzv. „Eco-towns", koordinátorem v APPCCG a projektovým manažerem projektu Westmill Solar Cooperative.. Je držitelem magisterského titulu v oblasti klimatických změn a v současné době působí jako Policy Manager v REA se zaměřením na akumulaci a sítě.
Director – EU Power & Carbon Analytics, ICIS (DE)
Philipp Ruf je ředitelem v EU Power & Carbon Analytics, ICIS, je zodpovědný za kvantitativní a kvalitativní výzkum s cílem předpovídat vývoj v EU ETS a dlouhodobé prognózy trhu s elektřinou. Aktivně se věnuje publikační činnosti zaměřující se na problematiku EU ETS, je autorem mnoha studií, a kromě toho pravidelně přednáší pro různé evropské instituce, také na seminářích a konferencích.
náměstek pro řízení sekce fondů EU, finančních a dobrovolných nástrojů, MŽP ČR
Ing. Jan Kříž se narodil v roce 1976 a studium absolvoval na Fakultě stavební ČVUT. Během své dosavadní kariéry získal mnoho zkušeností s Fondy EU a finančnictvím. Na Ministerstvu životního prostředí pracoval již v letech 2007 – 2010 jako ředitel odboru Operačního programu Životní prostředí a poté na SFŽP v pozici náměstka ředitele a vedoucího odboru Strukturálních fondů EU. Financování z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace se také věnoval v letech 2010 až 2013 jako ředitel odboru a poté jako vrchní ředitel sekce na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. V současné době na Ministerstvu životního prostředí vykonává funkci náměstka pro řízení sekce fondů EU, finančních a dobrovolných nástrojů. Je ženatý a má jednoho syna.
spoluzakladatel ElectriCChain a poradce společnosti Solcrypto
François graduated with a Masters in Finance (hons) from ICHEC Brussels Management School and is an expert in Renewable Energy Business Development, having co-founded Belgium’s N°1 award-winning solar installer SunSwitch SA in 2007 at a time of little focus for Renewables outside of Germany, and acting as its Chief Strategist, helping it build up to +90 employees and +20MEur Turnover in under 30months. François made his first steps at Euronext NV and the Audit Firm PwC in Luxemburg and has extensively traveled. François currently works as a solar consultant on projects, advising towards several solar fields. François also advises Solcrypto and affiliates to the SolarCoin Foundation on Business Development with the SolarCoin Digital Asset and developing Blockchain tools to initiate the clean Energy Transition. ElectriCChain is a dot org and global platform to help the Energy Transition.
energetický attaché, Stálé zastoupení ČR při Evropské Unii
Od roku 2014 působí na Stálém zastoupení ČR při Evropské Unii na pozici energetického attaché. Zastupuje Českou republiku na jednáních v rámci energetických formací Rady EU, především k legislativním a nelegislativním návrhům předkládaným Evropskou komisí. Před vysláním na Stálé zastoupení pracoval v Sekci pro evropské záležitosti na Úřadu vlády ČR jako koordinátor energetické a klimatické politiky. Energetice se věnuje od roku 2006, kdy postupně působil v akademické sféře, soukromém i neziskovém sektoru. Je absolventem Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.
poslanec Evropského parlamentu
Narozen 24. května 1964 v Havlíčkově Brodě. Absolvent oboru všeobecná biologie - etologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Věnoval se hormonální regulaci chování hmyzu a v etologické laboratoři Fyziologického ústavu ČSAV i podvědomému vnímání u zvířat. V letech 1993- 1998 pracoval jako vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu v Mariánských Lázních. Zabýval se zde mimo jiné regulací invazních rostlin a zpracoval metodiku likvidace bolševníku velkolepého. V r. 1997 se stal členem ČSSD, v období 1998 – 2002 působil jako místostarosta Mariánských Lázní. V r. 2003 se stal společníkem firmy Zahradní a parková s r.o., kterou během sedmi let změnil na podnik s celorepublikovou působností. Svoji aktivní činnost ve firmě ukončil v r. 2009, kdy byl zvolen do Evropského parlamentu. Během prvního mandátu se věnoval prevenci rakoviny tlustého střeva ale také jaderné energetice, nebezpečným pesticidům nebo ochraně biodiverzity či ochraně zvířat. Byl zpravodajem nařízení o prevenci a regulaci zavlékání, vysazování a šíření invazních nepůvodních druhů. Je místopředsedou Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin. Je ženatý, má dva syny a vnučku.
vedoucí oddělení Software Solutions & Power Transmission International, Siemens, s.r.o.
Po absolvování VŠB – Technické univerzity Ostrava pokračoval jako interní aspirant v oboru elektroenergetika. V letech 1990 až 2003 působil ve společnosti Severomoravská energetika, a.s v různých pozicích, mimo jiné jako manažer strategie nebo obchodní ředitel. V této době se rovněž zúčastnil nasazování CIS v rámci projektu EDF International Distribution na Zanzibaru, a rovněž působil v rámci projektu automatizovaných odečtů AMR. Poté pracoval jako nezávislý konzultant, kde se podílel na projektech reinženýringu v SE, SSE a ČEZ Distribuce v Bulharsku, rovněž se podílel na privatizaci distribučních společností pro ENERGO-PRO v Gruzii. Zkušenosti z působení ve státní správě následně získal v letech 2008 až 2011, kdy působil jako ředitel odboru elektroenergetiky Ministerstva průmyslu a obchodu, v těchto letech rovněž zastával pozice v radě SÚRAO, dozorčí radě EZÚ, a reprezentoval ČR v International Energy Agency. Následně se vrátil do akademické sféry, kde v rámci výzkumného centra ENET - energetické jednotky pro využití netradičních zdrojů energie VŠB - Technické univerzity Ostrava působil v pozici manažera pro styk s aplikační sférou. V současné době působí ve společnosti Siemens, s.r.o. ve funkci vedoucího oddělení Software Solutions & Power Transmission International, které je součástí business unit Digital grid, kde se zabývá zejména problematikou Smart meteringu, Smart grids, Power quality a digitalizací v energetice.
člen představenstva a vedoucí strategicko-legislativní pracovní skupiny AKU-BAT - Zkušenosti s akumulací energie a v zemích BeNeLuxu a dalších evropských zemí
Advokát, poradce premiéra
Petr Petřžílek je advokátem, zastupitelem města Úvaly a od roku 2014 tak poradcem premiéra. Vystudoval Fakultu sociálně ekonomickou UJEP v Ústí nad Labem, specializace: lidské zdroje, Bc, následně Ing. – Provozně ekonomická Fakulta ČZÚ v Praze, specializace: evropská integrace, JUDr., Mgr. – Právnická fakulta UK v Praze (studium ukončeno 3.6.1994), DP z oblasti práva životního prostředí a Ph.D. v oboru veřejné právo, disertační práce z oblasti práva životního prostředí na PF UK. Věnuje se odborné a publikační činnosti.
redaktorka Euroactiv.cz
Adéla Denková je analytičkou Výzkumného centra AMO a redaktorkou zpravodajského portálu Euroactiv.cz. Adéla se zajímá především o energetiku, ochranu klimatu a životního prostředí, ale věnuje se také otázkám evropského rozpočtu, dění ve střední Evropě a snaží se přijít na kloub českému euroskepticismu. Vystudovala magisterský obor Balkánská, eurasijská a středoevropská studia na Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.
člen rady ERÚ
Vystudoval České vysoké učení technické v Praze. V energetice se pohybuje již od roku 1981. Pracoval v oblasti koncepcí dlouhodobého rozvoje energetiky se zaměřením na elektroenergetiku, a to v celém spektru tohoto oboru, tj. výroby a rozvodu elektřiny aj. Před nástupem do Rady ERÚ působil na Ministerstvu průmyslu a obchodu, nejprve na pozici poradce náměstka ministra v oblasti elektroenergetiky a v roce 2012 se stal ředitelem odboru elektroenergetiky a teplárenství. Mimo to zastával různé funkce v orgánech státních podniků a energetických společností. Byl významným spolutvůrcem zákona č. 222/1994 Sb., a zejména zákona č. 458/2000 Sb., o podmínkách podnikání a o výkonu státní správy v energetických odvětvích a o změně některých zákonů (energetický zákon), a všech jeho zásadních novel a prováděcích vyhlášek.
člen Rady ERÚ
Absolvoval České vysoké učení technické v Praze, Fakultu elektrotechnickou, se zaměřením na ekonomiku a řízení energetiky, kde získal i vědeckou hodnost. V letech 2002 až 2012 pracoval na Energetickém regulačním úřadě v odboru elektroenergetiky, kde od roku 2006 zastával vedoucí funkci. V minulosti byl Rostislav Krejcar členem řady odborných skupin při CEER a ERGEG v Bruselu a ve Vídni se zaměřením na obnovitelné zdroje a mezinárodní obchod s přenosovými kapacitami. Po odchodu z ERÚ nastoupil na krátký čas na rodičovskou dovolenou. Od roku 2012 Rostislav Krejcar pracuje na částečný úvazek na ČVUT, Fakultě elektrotechnické, na které vede předmět Rozvoj energetických systémů. Krom výuky se v letech 2013 – 2017 věnoval konzultační činnosti v energetice jako OSVČ.
partner ve společnosti Doucha Šikola advokáti s.r.o.
Mgr. Pavel Doucha se jako právník zabývá energetikou a zejména obnovitelnými zdroji energie již od roku 2009. Specializuje se na energetickou legislativu a poskytuje poradenství významným oborovým asociacím, jako je Komora obnovitelných zdrojů, Solární asociace a CZ BIOM. Je autorem řady článků tématicky zaměřených na podmínky podnikání v energetice. Je partnerem v Doucha Šikola advokáti, která je jedinou českou advokátní kanceláří, zaměřenou výhradně na klienty z oboru energetiky.
The new Nissan Leaf with a battery capacity of 40 kWh has just arrived on the Czech market. The Nissan Leaf is the best-selling electric car in the world. It offers a range of up to 378 km.
In tests by the NHTSA organisation, the Tesla Model S 90D earned the best reviews ever. According to the NHTSA, no safer car exists at present. The car has a 90 kWh battery and an incredible range of 473 km per charge. The partner of the test drives is ELECTRIC PARK s.r.o.
The Aixam e-Coupé is a city car which can be operated by drivers from 15 years of age. You can charge it from a classic power socket in 3 and a half hours and drive 110 kilometres! The e-Coupé is temperamental, intelligent, and its modern design enhances the great feeling from driving. Operation of the Aixam e-Coupé electric car is highly economical thanks to the 6.5 kWh battery and the possibility of using free parking in Prague.
Conference manager: Soňa Miňovská | minovska@semkon.cz | 774 457 267
Venue: Hotel Occidental (Barceló), Na Strži 32, 140 00 Prague
Transport: Metro line C – Pankrác station
Parking: There are no paid parking zones in the area, and parking around the hotel is problem-free. Parking is also available near Oáza Hotel or on the left before the entrance to the Occidental Hotel parking lot in the garage. The price for conference participants is CZK 200/hour. The parking ticket must be activated at the hotel reception desk and the fee paid here. Parking options (click the image to enlarge).
By sending the registration form, the participant confirms that they agree to providing their personal data in the scope of their name and surname, mailing/invoicing address, telephone number, e-mail address, commercial name and registered office of their employer and job position, and the storage and processing of these data by SEMKON, s.r.o. SEMKON, s.r.o. is listed in the personal data processing registry kept by the Personal Data Protection Officer under registration number 00064030. The public processing registry is available at: http://www.uoou.cz/uoou.aspx?menu=29&submenu=30
The data in the registration form will not be provided to third parties and will be used to process the participant’s registration and to issue a pro forma invoice. By sending the registration form, the participant agrees to the use of personal data by SEMKON, s r.o. pursuant to Act No. 101/2000 Coll., on personal data protection, and agrees to the sending of information about the seminar and SEMKON, s r.o. After receiving the registration form, we will send confirmation of registration with a pro forma invoice (100% of the registration fee). The registration fee must be paid in full by the maturity date. Should you have any problems with registration or the pro forma invoice, please contact us immediately at 774 457 267 or 222 231 227.
The participation fee include: Admission to the event for one person, all-day refreshments (breakfast, coffee breaks, lunch) and the printed and digital conference proceedings. After the event, participants will receive confirmation of their attendance and the final invoice.
The registration is binding. The seminar organiser must be informed in writing about cancellation of participation at the conference/seminar; the participant may be changed without an additional fee. Please inform us via e-mail of your possible non-participation or any changes. In the case of cancellation of a participant’s (participants’) registration, the following conditions will apply: by 30 April 2018 a cancellation fee of 50% of the invoiced fee will apply; from 30 April 2018 the entire participation fee will be billed as a cancellation fee.
The organiser reserves the right to change the program, speakers and date of the conference. If such change occurs, it is obliged to inform all the registered participants immediately.
Full version of the general terms and conditions of SEMKON, s.r.o.
Ceny jsou uvedeny bez DPH
Registrační poplatek
Registrační poplatek pro účastníky státní a veřejné správy
Jste rádi neustále v obraze?
zadejte nám svou emailovou adresu a my Vás budeme informovat o nadcházejících akcích.